Ozonoterapia

Leczenie trudno gojących się ran

Od lat 90-tych z powodzeniem stosujemy terapię ozonową (autohemotransfuzje, rękawy ozonowe, dożylne wlewy kroplowe) w  chorobach naczyń, powikłaniach cukrzycy, trudno gojących się ranach.  Rekomendujemy leczenie ozonem w zespole przewlekłego zmęczenia, boreliozie i przewlekłych infekcjach.

Dysponujemy jedyną w pełni profesjonalną, certyfikowaną pracownią ozonoterapii w regionie.

Swoje zastosowanie  w medycynie ozon zawdzięcza m.in. silnym właściwościom bakterio-, wiruso- i grzybobójczym. Mikroorganizmy nie wykazują oporności na ozon. Dzięki temu, ozon jest szczególnie korzystny u osób, które mają infekcje bakteryjne oporne na antybiotykoterapię.

Ozon stosuje się w postaci roztworu (ozonowanej soli fizjologicznej do podawania dożylnie lub w postaci przymoczków), ozonowanej własnej krwi pacjenta (autohemotransfuzja), w postaci gazu (np. dostawowo, doodbytniczo, dotętniczo lub przy użyciu mankietu ozonowego) oraz maści.

Zabiegi ozonoterapii są zlecane i przeprowadzane pod nadzorem lekarza. Wykonuje je wykwalifikowana,  odpowiednio wyszkolona i doświadczona pielęgniarka.

Za pomocą ozonoterapii leczymy m. in. trudno gojące się rany, przetoki, oparzenia, owrzodzenia kończyn dolnych w przebiegu cukrzycy i schorzeń naczyń żylnych, choroby neurologiczne (stwardnienie rozsiane); zaburzenia ukrwienia tylnego bieguna gałki ocznej, zespół przewlekłego zmęczenia, boreliozę oraz wysiękowe zapalenie stawu.

W przypadku ozonoterapii ważne jest kompleksowe leczenie. Dlatego też naszym pacjentom zawsze proponujemy wykonanie posiewu z rany (w cenie zabiegu) oraz jeśli jest taka potrzeba, konsultację dermatologiczną i/lub diabetologiczną. 

Aby dowiedzieć się więcej, jakie choroby leczymy, jak się przygotować oraz poznać nasz cennik zapraszamy na dedykowaną stronę internetową Pracownii Ozonoterapii i Leczenia Ran.

www.ozonoterapia.bialystok.pl
Centrum medyczne
www.laseroterapia.bialystok.pl
www.bol-plecow.bialystok.pl